Untitled Document
Македонски | English
Untitled Document
 
Г а л е р и ј а

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Untitled Document
ПМКЛ
1 Кожув23
2 Лирија23
3 Фени Индустри23
4 Куманово21
5 Работнички19
6 Струмица18
7 Вардар15
8 Пелистер Спорт14
 
Untitled Document
 
Untitled Document
Untitled Document
ДОМА ВЕСТИ ТИМ КАЛЕНДАР ТАБЕЛА ЗА НАС КОНТАКТИ ИСТОРИЈА
:: КК Фени Индустри :: - Табела -
Untitled Document Untitled Document Untitled Document
-   

    МЗТ го доби дербито со Работнички

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го победија ‘вечниот ривал’ Работнички со 100-85, во претпоследното коло во Супер лигата. Играчите на актуелниот првак победата ја обезбедија уште по првото полувреме, кога во ...

 
    МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР „ДИМИТАР ЃОРЃИЕВ“

Дата: 01.02.2013
Време: 18:30 часот
Место: Спортска сала Јасмин, Кавадарци

Распоред на натпреварите:

Петок
17:00 часот: КК Кожуф – КК Карпош Соколи
19:00 часот: KK Фени Индустри – КК Струмица

Сабота 17:00 часот: Натпревар за трето место
19:00 часот: ...

 
    БЛАГОДАРАМ КАВАДАРЦИ

Кога пред 7 години во времето на првиот претседател на клубот г.н Димитар Ѓорѓиев добив повик од патем речено најзаслужниот за мојот ангажман,човекот кој во сите овие години беше икона ...

    Лирија - Фени на стартот од сезоната

На состанокот на Здружението на прволигаши што денеска се одржа во просториите на Македонската Кошаркарска Федерација беше одреден распоредот на натпреварување за новата натпреварувачка сезона.Дерби на првото коло ќе биде ...

    Фени загуби од грчкиот тим Кавала

Кошаркарите на Фени индустри со пораз го завршија турнирот во Јамбол, Бугарија, откако денеска во третиот одигран меч загубија од грчкиот тим Кавала со 84-74. Сепак, и покрај овој пораз, ...

Untitled Document
© Copyright KK Feni Industries 2009 developed by UPM Design & Paffy